• Zdrowie a ciało

  Zdrowie a ciało

  Żeby mieć zdrowe ciało musimy pamiętać o kilku prawidłowych zasadach, wszystko co robimy albo czynimy naszemu organizmowi odbija się na naszym wyglądzie, zdrowiu, psychice. Wszystko co musimy zrobić to dać mu odpowiednie zasoby potrzebne do przetrwania oraz leczenia się jak i większej dbałości o odpowiednie stany zdrowia. Dlatego jest tak ważna odpowiednia kontrola, każdego narządu …Read More »
 • Zdrowie a umysł

  Zdrowie a umysł

  Zdrowy umysł to podstawa funkcjonowania każdego człowieka, zachowując odpowiednią równowagę ciała oraz duszy daje ogólny dobry stan. Doskonale zdajemy sobie sprawę, że odpowiednie pozytywne nastawienie działa cud i pozwala przetrwać nie jedne trudne chwile. Aby sprawnie działał potrzebuje odpowiedniej diety, pozbawionej wszelkich zanieczyszczeń, relaksu, odpoczynku, dotlenienia oraz aktywnej formy spędzenia wolnego czasu nasze przemęczenie , …Read More »
 • Obrzęki

  Obrzęki

  Kiedy w tkance zgromadzi się zbyt dużo płynu, mówimy zwykle o obrzęku. Zazwyczaj po ciśnięciu obrzękniętego miejsca pozostaje w nim wgłębienie. Reakcja taka nie będzie zachodzić w przypadku mniejszych obrzęków. Zmiany mogą pojawić się w różnych częściach ciała. W jamie brzusznej, w kończynach dolnych, lub ogólnie w całym organizmie. Mogą one wynikać z niewydolności serca, …Read More »

Rehabilitacja po operacji nadgarstka

operacji-nadgarstkaOperacja zespołu cieśni kanału nadgarstka w sumie nie jest szczególnie skomplikowana, ale po takiej operacji chory musi poddać się regularnej rehabilitacji. Tylko wtedy będzie miał szansę na wyzdrowienie i odzyskanie pełnej sprawności fizycznej. Trzeba pamiętać o tym, że już po kilku godzinach od zabiegu leki znieczulające przestają działać i pojawia się ból, który utrudnia normalne funkcjonowanie. Co więcej, występuje też obrzęk operowanej okolicy.

Dlatego zaleca się trzymanie ręki na wysokości, aby tym sposobem zmniejszyć opuchliznę i jednocześnie przyspieszyć gojenie się powstałych ran. Z czasem tą samą ręką można wykonywać wszystkie te czynności, które nie nadwyrężają jej. Lekarze podpowiadają, że należy jak najwięcej odpoczywać z ręką w górze. Zanim tkanki nie zagoją się całkowicie, nie można moczyć ran. Wobec tego trzeba uważać podczas zmywania naczyń i kąpieli. Nie wolno tu zapominać o typowej rehabilitacji. https://www.tourmedica.pl/artykuly-medyczne/leczenie-zespolu-ciesni-nadgarstka-metoda-otwarta/

Chodzi tu między innymi o masaże, ćwiczenia dłoni, mobilizację blizny, a także fizykoterapię. Należy także wspomnieć o tym, że jeżeli pacjent nie ma pracy, która w jakimś stopniu obciąża rękę, to do wykonywania jej może powrócić już po 3 – 4 tygodniach. Operacja nadgarstka wcale nie musi wiązać się z pewnymi wyrzeczeniami czy ograniczeniami. Jednak trzeba pamiętać o tym, by dostosować się do konkretnych zaleceń lekarza, gdyż tylko to może przyczynić się do eliminacji problemu i powrotu do pełnej sprawności. Rehabilitacja jest tu niezwykle istotna i nie można o niej zapomnieć.

Możliwość komentowania jest wyłączona.