• Omdlenia

  Omdlenia

  Omdlenia jednorazowe, wynikające z zaburzeń krążenia spowodowanych nagłymi zmianami pozycji lub przebywaniem w dusznych pomieszczeniach, zazwyczaj nie wymagają leczenia. Jeśli jednak sytuacja taka często się powtarza, powinniśmy udać się do lekarza na badania. Nawracające omdlenia mogą być objawem niedokrwistości. Można wtedy zauważyć również inne objawy, takie jak blada skóra i ciągłe uczucie zmęczenia. Zbyt mała …Read More »
 • Elektroniczna dokumentacja medyczna

  Elektroniczna dokumentacja medyczna

  Obsługa pacjenta powinna zawsze przebiegać sprawnie i z zachowaniem najwyższych standardów etyki zawodowej. I o ile o standardach zawsze decyduje personel, o tyle w sprawnej obsłudze może znacznie pomóc elektroniczna dokumentacja medyczna. Dla każdego lekarza, który przyjmuje pacjenta bardzo ważne jest, aby zawsze pod ręką miał całą historię choroby, wszystkie wyniki dotychczasowych badań, czy informacje …Read More »
 • SAP ERP rozwiązaniem dla biznesu

  SAP ERP rozwiązaniem dla biznesu

  Każdy szanujący się biznes potrzebuje oprogramowania, które pozwoli mu pracować w sposób ciągły, wydajne i przynosząc najwięcej korzyści. Jednym z takich oprogramowań jest SAP ERP. Stworzony przez firmę SAP AG, jako system modułowy, ma możliwość dostosowania się do praktycznie każdej firmy i każdej branży na świecie. Wdrażanie SAP ERP – o czym warto wiedzieć Aby …Read More »

Rehabilitacja po operacji nadgarstka

operacji-nadgarstkaOperacja zespołu cieśni kanału nadgarstka w sumie nie jest szczególnie skomplikowana, ale po takiej operacji chory musi poddać się regularnej rehabilitacji. Tylko wtedy będzie miał szansę na wyzdrowienie i odzyskanie pełnej sprawności fizycznej. Trzeba pamiętać o tym, że już po kilku godzinach od zabiegu leki znieczulające przestają działać i pojawia się ból, który utrudnia normalne funkcjonowanie. Co więcej, występuje też obrzęk operowanej okolicy.

Dlatego zaleca się trzymanie ręki na wysokości, aby tym sposobem zmniejszyć opuchliznę i jednocześnie przyspieszyć gojenie się powstałych ran. Z czasem tą samą ręką można wykonywać wszystkie te czynności, które nie nadwyrężają jej. Lekarze podpowiadają, że należy jak najwięcej odpoczywać z ręką w górze. Zanim tkanki nie zagoją się całkowicie, nie można moczyć ran. Wobec tego trzeba uważać podczas zmywania naczyń i kąpieli. Nie wolno tu zapominać o typowej rehabilitacji. https://www.tourmedica.pl/artykuly-medyczne/leczenie-zespolu-ciesni-nadgarstka-metoda-otwarta/

Chodzi tu między innymi o masaże, ćwiczenia dłoni, mobilizację blizny, a także fizykoterapię. Należy także wspomnieć o tym, że jeżeli pacjent nie ma pracy, która w jakimś stopniu obciąża rękę, to do wykonywania jej może powrócić już po 3 – 4 tygodniach. Operacja nadgarstka wcale nie musi wiązać się z pewnymi wyrzeczeniami czy ograniczeniami. Jednak trzeba pamiętać o tym, by dostosować się do konkretnych zaleceń lekarza, gdyż tylko to może przyczynić się do eliminacji problemu i powrotu do pełnej sprawności. Rehabilitacja jest tu niezwykle istotna i nie można o niej zapomnieć.

Możliwość komentowania jest wyłączona.