• Czy to zespół drażliwego jelita?

  Czy to zespół drażliwego jelita?

  Ból brzucha, biegunki lub zaparcia to dolegliwości, z którymi spotkał się w swoim życiu każdy. Zazwyczaj pojawiają się one po zbyt obfitym posiłku, podczas zatrucia pokarmowego, ale mogą też być reakcją na stres związany z trudnymi sytuacjami. W takich przypadkach zwykle wystarczą lekkostrawne posiłki, stosowanie ziołowych preparatów łagodzących te przypadłości, a także odpoczynek. Kiedy jednak …Read More »
 • Rozjaśniające podkłady pod makijaż

  Rozjaśniające podkłady pod makijaż

  Skóra kobiecej twarzy może posiadać ciemniejszą karnację. Niektóre kobiety bardzo lubią posiadać nieco ciemniejszą skórę, inne natomiast chcą ją rozjaśniać i sprawiać, że będzie posiadała bardzo dużo blasku. Dlatego sięgają one po rimmel wake me up. Tego rodzaju podkład używany w godzinach porannych może skutecznie ożywić skórę twarzy i sprawić, że bardzo dobrze zniesie ona …Read More »
 • Kupno dobrego lakieru do paznokci

  Kupno dobrego lakieru do paznokci

  Wiele kobiet stara się wybierać dla siebie bardzo dobre lakiery do paznokci. Na szczęście w sprzedaży dostępna jest bardzo duża ilość takich lakierów w bardzo przystępnych cenach. Dodatkowo trzeba przyznać, że lakiery dostępne współcześnie w sprzedaży produkowane są w bardzo różnych kolorach i dlatego można sięgać po takie lakiery, które są dobrze dostosowane do upodobań …Read More »

Rehabilitacja po operacji nadgarstka

operacji-nadgarstkaOperacja zespołu cieśni kanału nadgarstka w sumie nie jest szczególnie skomplikowana, ale po takiej operacji chory musi poddać się regularnej rehabilitacji. Tylko wtedy będzie miał szansę na wyzdrowienie i odzyskanie pełnej sprawności fizycznej. Trzeba pamiętać o tym, że już po kilku godzinach od zabiegu leki znieczulające przestają działać i pojawia się ból, który utrudnia normalne funkcjonowanie. Co więcej, występuje też obrzęk operowanej okolicy.

Dlatego zaleca się trzymanie ręki na wysokości, aby tym sposobem zmniejszyć opuchliznę i jednocześnie przyspieszyć gojenie się powstałych ran. Z czasem tą samą ręką można wykonywać wszystkie te czynności, które nie nadwyrężają jej. Lekarze podpowiadają, że należy jak najwięcej odpoczywać z ręką w górze. Zanim tkanki nie zagoją się całkowicie, nie można moczyć ran. Wobec tego trzeba uważać podczas zmywania naczyń i kąpieli. Nie wolno tu zapominać o typowej rehabilitacji. https://www.tourmedica.pl/artykuly-medyczne/leczenie-zespolu-ciesni-nadgarstka-metoda-otwarta/

Chodzi tu między innymi o masaże, ćwiczenia dłoni, mobilizację blizny, a także fizykoterapię. Należy także wspomnieć o tym, że jeżeli pacjent nie ma pracy, która w jakimś stopniu obciąża rękę, to do wykonywania jej może powrócić już po 3 – 4 tygodniach. Operacja nadgarstka wcale nie musi wiązać się z pewnymi wyrzeczeniami czy ograniczeniami. Jednak trzeba pamiętać o tym, by dostosować się do konkretnych zaleceń lekarza, gdyż tylko to może przyczynić się do eliminacji problemu i powrotu do pełnej sprawności. Rehabilitacja jest tu niezwykle istotna i nie można o niej zapomnieć.

Możliwość komentowania jest wyłączona.