• Sport a zdrowie

  Sport a zdrowie

  Wiadomo nie od dziś, że uprawianie aktywne i zmożone spędzanie wolnego czasu pozytywnie wpływa na nasze samopoczucie, kondycje oraz ogólny stan zdrowia. Sport a zdrowie współdziała ze sobą dotleniając organizm, zapobiegając chorobom, wzmacniając mięśnie oraz zachowując młody wygląd. Nie tylko jesteśmy sprawni fizycznie oraz psychicznie ale zachowujemy właściwą równowagę przez co rzadziej choruje i dłużej …Read More »
 • Znane leki dla alergików

  Znane leki dla alergików

  W sprzedaży dostępne są różnego rodzaju leki dla alergików. Jedne z nich są mniej, a inne bardziej znane. Wśród najbardziej znanych leków na alergię na pewno znajdują się leki marki allegra. Tego rodzaju leki sprzedawane są zarówno w aptekach, jak i w drogeriach oraz w porządnych punktach z lekami działających w różnych miejscach miast. Wobec …Read More »
 • Dlaczego warto zainwestować w preparaty na pchły i kleszcze?

  Dlaczego warto zainwestować w preparaty na pchły i kleszcze?

  Preparat na pchły to bardzo popularne rozwiązanie szczególnie wśród właścicieli, którzy posiadają kilka czworonogów. Chociaż oczywiście środek na pchły dla psa może być znacznie różny od preparatu, który jest wykorzystywany w zapewnienie ochrony przeciwko pchłom i kleszczom dla kota, jednak na rynku istnieje obecnie sporo propozycji, które są przeznaczone dla każdego z tych zwierząt.Read More »

Rehabilitacja po operacji nadgarstka

operacji-nadgarstkaOperacja zespołu cieśni kanału nadgarstka w sumie nie jest szczególnie skomplikowana, ale po takiej operacji chory musi poddać się regularnej rehabilitacji. Tylko wtedy będzie miał szansę na wyzdrowienie i odzyskanie pełnej sprawności fizycznej. Trzeba pamiętać o tym, że już po kilku godzinach od zabiegu leki znieczulające przestają działać i pojawia się ból, który utrudnia normalne funkcjonowanie. Co więcej, występuje też obrzęk operowanej okolicy.

Dlatego zaleca się trzymanie ręki na wysokości, aby tym sposobem zmniejszyć opuchliznę i jednocześnie przyspieszyć gojenie się powstałych ran. Z czasem tą samą ręką można wykonywać wszystkie te czynności, które nie nadwyrężają jej. Lekarze podpowiadają, że należy jak najwięcej odpoczywać z ręką w górze. Zanim tkanki nie zagoją się całkowicie, nie można moczyć ran. Wobec tego trzeba uważać podczas zmywania naczyń i kąpieli. Nie wolno tu zapominać o typowej rehabilitacji. https://www.tourmedica.pl/artykuly-medyczne/leczenie-zespolu-ciesni-nadgarstka-metoda-otwarta/

Chodzi tu między innymi o masaże, ćwiczenia dłoni, mobilizację blizny, a także fizykoterapię. Należy także wspomnieć o tym, że jeżeli pacjent nie ma pracy, która w jakimś stopniu obciąża rękę, to do wykonywania jej może powrócić już po 3 – 4 tygodniach. Operacja nadgarstka wcale nie musi wiązać się z pewnymi wyrzeczeniami czy ograniczeniami. Jednak trzeba pamiętać o tym, by dostosować się do konkretnych zaleceń lekarza, gdyż tylko to może przyczynić się do eliminacji problemu i powrotu do pełnej sprawności. Rehabilitacja jest tu niezwykle istotna i nie można o niej zapomnieć.

Możliwość komentowania jest wyłączona.