• Jak przeciwdziałać chorobom bakteryjnym oraz wirusowym

  Jak przeciwdziałać chorobom bakteryjnym oraz wirusowym

  Nie każdego typu schorzeniom możemy przeciwdziałać, ale cała masa tych spowodowanych wirusami oraz bakteriami wcale nie musiała nas dotykać. Jakie działania podejmować po to aby uniknąć zachorowania? Najważniejsza rzecz to czystość. Niestety całą masa ludzi nie myśli o tak trywialnych rzeczach jak mycie rąk po skorzystaniu z toalety czy niespożywanie brudnych owoców i warzyw. Nie …Read More »
 • Zdrowie a umysł

  Zdrowie a umysł

  Zdrowy umysł to podstawa funkcjonowania każdego człowieka, zachowując odpowiednią równowagę ciała oraz duszy daje ogólny dobry stan. Doskonale zdajemy sobie sprawę, że odpowiednie pozytywne nastawienie działa cud i pozwala przetrwać nie jedne trudne chwile. Aby sprawnie działał potrzebuje odpowiedniej diety, pozbawionej wszelkich zanieczyszczeń, relaksu, odpoczynku, dotlenienia oraz aktywnej formy spędzenia wolnego czasu nasze przemęczenie , …Read More »
 • Oczyszczanie skóry

  Oczyszczanie skóry

  Skóra można nazwać największym organem u człowieka. Spełnia ważne funkcje – nie tylko chroni narządy położone głębiej, ale także pozwala nam na odbieranie zewnętrznych czynników, takich jak zmiana temperatury. Oczyszczanie skóry jest bardzo ważne. Nie tylko ze względów higienicznych, ale często także estetycznych. Choć nie zawsze zdajemy sobie z tego sprawę, pielęgnacja skóry powinna być …Read More »

Walka z pms – jak pokonać zespół przedmiesiączkowy?

walka-z-pmsZespół napięcia przedmiesiączkowego  to bardzo powszechnie występujące dolegliwości, szczególnie u młodych kobiet. Bardzo często on jest nie tylko nieprzyjemny dla samej osoby, która się z nim boryka. Pms ma także duży wpływ na otoczenie zainteresowanej, ponieważ objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego takie, jak drażliwość czy skłonność do nastrojów depresyjnych i płaczu mają istotne znaczenie w relacjach międzyludzkich.

Jak wskazują badania, w okresie przed miesiączką kobiety są o wiele bardziej nerwowe a stąd już tylko krok do kłótni z partnerem czy którymś z członków rodziny. W skrajnych przypadkach takie dolegliwości potrafią wręcz utrudnić życie i bardzo skomplikować na przykład wykonywanie codziennych obowiązków w pracy. Dlatego też warto wiedzieć, jak rozprawić się z zespołem napięcia przedmiesiączkowego. (magneb6.pl/dla kogo magnez/mangnez-a-pms)

Objawy pms zazwyczaj stają się odrobinę mniej intensywne wraz z wiekiem kobiet, jednak zazwyczaj potrzebna jest jakaś porada lekarska lub też zażywanie preparatów wspomagających redukcję stresu i rozluźniających. Pod tym względem na pewno godne polecenia są tabletki zawierające takie witaminy, jak magnez czy witaminy z grupy B.

Warto także sięgnąć po herbatki ziołowe, które oprócz tego, że mają działanie rozluźniające i uspokajające bardzo często także powodują, że dolegliwości bólowe podczas menstruacji są o wiele bardziej łagodne. Na pewno warto sięgnąć po takie środki, jeśli zaobserwujemy pms. Objawy, które mu towarzyszą są bowiem bardzo przykre dla wszystkich osób w otoczeniu kobiety.

Możliwość komentowania jest wyłączona.