walka-z-pmsZespół napięcia przedmiesiączkowego  to bardzo powszechnie występujące dolegliwości, szczególnie u młodych kobiet. Bardzo często on jest nie tylko nieprzyjemny dla samej osoby, która się z nim boryka. Pms ma także duży wpływ na otoczenie zainteresowanej, ponieważ objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego takie, jak drażliwość czy skłonność do nastrojów depresyjnych i płaczu mają istotne znaczenie w relacjach międzyludzkich.

Jak wskazują badania, w okresie przed miesiączką kobiety są o wiele bardziej nerwowe a stąd już tylko krok do kłótni z partnerem czy którymś z członków rodziny. W skrajnych przypadkach takie dolegliwości potrafią wręcz utrudnić życie i bardzo skomplikować na przykład wykonywanie codziennych obowiązków w pracy. Dlatego też warto wiedzieć, jak rozprawić się z zespołem napięcia przedmiesiączkowego.

Objawy pms zazwyczaj stają się odrobinę mniej intensywne wraz z wiekiem kobiet, jednak zazwyczaj potrzebna jest jakaś porada lekarska lub też zażywanie preparatów wspomagających redukcję stresu i rozluźniających. Pod tym względem na pewno godne polecenia są tabletki zawierające takie witaminy, jak magnez czy witaminy z grupy B.

Warto także sięgnąć po herbatki ziołowe, które oprócz tego, że mają działanie rozluźniające i uspokajające bardzo często także powodują, że dolegliwości bólowe podczas menstruacji są o wiele bardziej łagodne. Na pewno warto sięgnąć po takie środki, jeśli zaobserwujemy pms. Objawy, które mu towarzyszą są bowiem bardzo przykre dla wszystkich osób w otoczeniu kobiety.

By admin