• Dlaczego warto zainwestować w preparaty na pchły i kleszcze?

  Dlaczego warto zainwestować w preparaty na pchły i kleszcze?

  Preparat na pchły to bardzo popularne rozwiązanie szczególnie wśród właścicieli, którzy posiadają kilka czworonogów. Chociaż oczywiście środek na pchły dla psa może być znacznie różny od preparatu, który jest wykorzystywany w zapewnienie ochrony przeciwko pchłom i kleszczom dla kota, jednak na rynku istnieje obecnie sporo propozycji, które są przeznaczone dla każdego z tych zwierząt.Read More »
 • Kulinarny blog zdrowie

  Kulinarny blog zdrowie

  Kulinarny blog zdrowie, praktyczny poradnik w którym odnajdziemy ciekawe przepisy pełne witaminowych inspiracji, odkryjemy na nowo właściwości odżywcze szpinaku, dowiemy się jak przyrządzić znakomite pyszne lody bez mleka i cukru, wykorzystamy wszystkie dary przyrody w kolejnych porach roku. Proste nie skomplikowane opisy w szybkim czasie pozwolą rozkoszować się znakomitymi daniami, deserami, przekąskami oraz zdrowymi koktajlami. …Read More »
 • Emocjonalne zdrowie

  Emocjonalne zdrowie

  Ciągła zmiana nastrojów jakie zachodzą w naszym organizmie oraz odpowiednia umiejętność rozwiązywania i podchodzenia do stresów, lęków, złości czy też szczęścia jak i radości określamy jako emocjonalne zdrowie. Ocena zachowania w danej chwili zależy od stanu naszego umysłu w dużej mierze on odpowiada za emocje, uczucia oraz myśli, drugim czynnikiem wpływającym na nasze reakcje jest …Read More »

Walka z pms – jak pokonać zespół przedmiesiączkowy?

walka-z-pmsZespół napięcia przedmiesiączkowego  to bardzo powszechnie występujące dolegliwości, szczególnie u młodych kobiet. Bardzo często on jest nie tylko nieprzyjemny dla samej osoby, która się z nim boryka. Pms ma także duży wpływ na otoczenie zainteresowanej, ponieważ objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego takie, jak drażliwość czy skłonność do nastrojów depresyjnych i płaczu mają istotne znaczenie w relacjach międzyludzkich.

Jak wskazują badania, w okresie przed miesiączką kobiety są o wiele bardziej nerwowe a stąd już tylko krok do kłótni z partnerem czy którymś z członków rodziny. W skrajnych przypadkach takie dolegliwości potrafią wręcz utrudnić życie i bardzo skomplikować na przykład wykonywanie codziennych obowiązków w pracy. Dlatego też warto wiedzieć, jak rozprawić się z zespołem napięcia przedmiesiączkowego. (magneb6.pl/dla kogo magnez/mangnez-a-pms)

Objawy pms zazwyczaj stają się odrobinę mniej intensywne wraz z wiekiem kobiet, jednak zazwyczaj potrzebna jest jakaś porada lekarska lub też zażywanie preparatów wspomagających redukcję stresu i rozluźniających. Pod tym względem na pewno godne polecenia są tabletki zawierające takie witaminy, jak magnez czy witaminy z grupy B.

Warto także sięgnąć po herbatki ziołowe, które oprócz tego, że mają działanie rozluźniające i uspokajające bardzo często także powodują, że dolegliwości bólowe podczas menstruacji są o wiele bardziej łagodne. Na pewno warto sięgnąć po takie środki, jeśli zaobserwujemy pms. Objawy, które mu towarzyszą są bowiem bardzo przykre dla wszystkich osób w otoczeniu kobiety.

Możliwość komentowania jest wyłączona.