Deski drewniane – poradnik o najbardziej stylowych podłogach

przez |

Deski drewniane to jedna z najpopularniejszych podłóg w domach w ostatnich latach. Pokój z taką podłogą jest ciepły i przytulny, elegancki i wyrafinowany, ponieważ drewno nadaje każdemu pomieszczeniu wygodny i elegancki wygląd. Ponadto żadna podłoga nie jest taka sama, ponieważ deski różnią się miedzy sobą nie tylko kolorystyką, ale również ułożeniem słoi.

Deski podłogowe drewniane – co powinieneś wiedzieć przed zakupem

Powszechne zastosowanie deski drewnianej podłogowej w budownictwie wynika w rzeczywistości z piękna i wszechstronności drewna. Wystarczy pomyśleć, ile gatunków drewna jest na rynku i jak bardzo wygląd pomieszczenia może się zmienić w zależności od wyboru parkietu. Podłoga w kolorze ciemnego wenge z szerokimi pasami z pewnością będzie miała bardziej wyrafinowany i elegancki wygląd niż parkiet z bielonego dębu z efektem śniegu, o nowoczesnym i innowacyjnym smaku.

 

Deska podłogowa – dlaczego warto się na nią zdecydować?

Przede wszystkim należy wziąć pod uwagę czynnik estetyczny. Piękno drewna jest głównym powodem, dla którego jest ono wybierane jako podłoga nie tylko do domu, ale także do ekskluzywnych wnętrz, takich jak hotele i duże biura. Do tego dochodzi poczucie komfortu i ciepła, jakie dają deski parkietowe w każdym pomieszczeniu. Zwłaszcza w sypialni, w której codziennie można przeżyć bardzo przyjemne chodzenie boso po drewnianych deskach taki wybór wydaje się najlepszy.

Drewno jest doskonałym izolatorem, zarówno akustycznym, jak i termicznym. W rzeczywistości z deskami podłogowymi wszystkie dźwięki będą bardziej stłumione, a Twój dom będzie chroniony przed denerwującym hałasem obcasów, przesuniętych krzeseł, ciężkich kroków dzieci… Krótko mówiąc, taka podłoga zadba o Twój spokój w skuteczny i dyskretny sposób.

 

Aby deski drewniane podłogowe służyły jak najdłużej i odznaczały się wszystkimi swoimi zaletami ich wybór nie może być przypadkowy. Konieczne jest jednak powierzenie montażu profesjonalistom. Zapewni to gwarancję korzystania z podłóg najwyższej jakości. Jednocześnie nie będzie trzeba martwić się bezpieczeństwo podczas użytkowania drewnianych desek podłogowych.

  Jakie wybrać panele podłogowe - drewniane czy laminowane