Ile trwa makijaż okolicznościowy? Poradniki dla początkujących

przez |

Ile trwa makijaż okolicznościowy?

Makijaż okolicznościowy to specjalna stylizacja na ważne wydarzenie, np. wesele, studniówkę czy uroczyste przyjęcie. Makijaż taki wymaga od nas większego przygotowania i czasu niż zwykły makijaż dzienny. Jednym z najczęściej zadawanych pytań przez początkujących wizażystów i osoby, które mają już pewne doświadczenie w tworzeniu makijaży okolicznościowych jest – Ile trwa makijaż okolicznościowy? W tym artykule postaramy się na to pytanie odpowiedzieć.

Jak długo trwa makijaż okolicznościowy?

Ilość czasu, jaki musimy przeznaczyć na wykonanie makijażu okolicznościowego jest bardzo zróżnicowany. Wszystko zależy od naszych umiejętności, skomplikowania makijażu oraz rodzaju wydarzenia, na którym pojawić się będziemy.

Podstawowy, niezbyt skomplikowany makijaż okolicznościowy powinien zająć nam około 45-60 minut. W tym czasie zdążymy odpowiednio przygotować skórę, miejsca do makijażu oraz wykonać wszystkie kroki związane z tworzeniem makijażu, od podkładu po eyeliner. Warto jednak pamiętać, że pierwsze próby tworzenia makijażu okolicznościowego mogą być dla nas dłuższe i bardziej czasochłonne niż następne – dopasowanie odpowiedniego koloru podkładu, szukanie idealnej kreski czy dobranie cieni do różowych policzków wymaga czasu i cierpliwości.

Makijaż okolicznościowy – czynniki wpływające na jego czas

Jak już wspomnieliśmy, czas trwania makijażu okolicznościowego zależy od wielu czynników. Poniżej wymieniamy najważniejsze z nich:

Poziom doświadczenia wizażysty

Profesjonalny wizażysta posiadający już pewne doświadczenie w wykonywaniu makijażów okolicznościowych potrafi wykonać stylizację w krótszym czasie niż osoba, która dopiero zaczyna swoją przygodę z wizażem. Dlatego przy wyborze, na kogo oddamy wykonanie naszego makijażu, warto zwrócić uwagę nie tylko na cenę ale również na doświadczenie.

  Jak czyścić pędzle do makijażu Hakuro - Poradnik krok po kroku

Rodzaj wydarzenia

W zależności od rodzaju wydarzenia na którym się pojawimy, nasz makijaż powinien być bardziej lub mniej skomplikowany. Oczywiście dobór kolorów czy intensywności musi również być dostosowany do charakteru imprezy. Makijaż na studniówkę czy wesele będzie wymagał od nas więcej czasu i dokładności niż np. spotkanie z przyjaciółmi.

Decyzja o wykonaniu makijażu samodzielnie czy przez profesjonalistę

Wykonanie makijażu okolicznościowego samodzielnie będzie wymagało od nas więcej czasu niż w przypadku, kiedy oddamy go w ręce profesjonalnego wizażysty. Warto jednak mieć na uwadze, że niewielkie pomyłki podczas samodzielnego tworzenia makijażu okolicznościowego, mogą zniszczyć całokształt całej stylizacji.

Priorytety podczas stylizacji

Jeżeli jesteśmy osobami, które nie poświęcają zbyt wiele uwagi swojemu wyglądowi na co dzień, to i w trakcie makijażu okolicznościowego nasze priorytety są inne niż w przypadku osób, dla których wizaż jest ważnym elementem ich codziennego życia. Kiedy nie jesteśmy przyzwyczajeni do makijażu, cały proces może nam zająć znacznie więcej czasu.

Jak skrócić czas tworzenia makijażu okolicznościowego?

Jeżeli nie mamy aż tyle czasu, aby poświęcić ponad godzinę na makijaż okolicznościowy, poniżej przedstawiamy kilka trików, które pozwolą nam znacząco skrócić czas:

Przygotuj skórę do makijażu

Aby nasz makijaż był trwały, a my nie musieli ponownie poprawiać podkładu czy cieni podczas imprezy, należy odpowiednio przygotować skórę przed nałożeniem makijażu. Na kilka dni przed imprezą warto zacząć stosować nawilżające kremy czy maski, które poprawią kondycję naszej skóry i sprawią, że makijaż łatwiej będzie się kłaść i utrzymywał przez dłuższy czas.

Wybierz kilka kroków, które musisz wykonać

Niekiedy wystarczy skupić się tylko na kilku elementach, aby cały makijaż prezentował się świetnie. Na przykład, zamiast wgłębiać się w wybór i nałożenie cienia do powiek, wystarczy użyć jednego koloru i skupić się na mocno uwydatnionych kreskach. W ten sposób znacznie zaoszczędzimy czas, a efekt końcowy i tak będzie bardzo zadowalający.

  Ile Kosztuje Makijaż w Sephorze?

Wybierz prostszy styl makijażu

Nie chcąc poświęcać zbyt wiele czasu na makijaż okolicznościowy, warto wybrać prostą, ale jednocześnie elegancką stylizację. Używanie za dużo kosmetyków i próbowanie skomplikowanych stylistycznie makijaży, może tylko spowodować pogorszenie efektu końcowego i znacznie wydłużyć czas pracy.

Podsumowanie

Makijaż okolicznościowy to specjalna stylizacja, która wymaga od nas większego przygotowania i czasu niż zwykły makijaż dzienny. Ilość potrzebnego nam czasu zależy od wielu czynników, takich jak poziom doświadczenia, rodzaj wydarzenia czy decyzja o wykonaniu makijażu samodzielnie czy przez profesjonalistę. Warto jednak pamiętać, że niekiedy wystarczy poświęcić uwagę tylko na kilka elementów, aby efekt końcowy był zadowalający.