Ile trwa makijaż permanentny oczu?

przez |

Czym jest makijaż permanentny?

Makijaż permanentny od kilku lat zyskuje na popularności. Jest to zabieg kosmetologiczny polegający na wprowadzeniu pigmentu pod skóre przy użyciu igiełki. Pomimo, że zabieg jest trwały, nie jest on całkowicie permanentny, gdyż po kilku latach pigment może zblednąć, zmienić kolor lub wymagać odświeżenia. Makijaż permanentny można stosować na różnych częściach ciała, między innymi na powiekach. Właśnie o tym ostatnim chcę porozmawiać w dalszej części artykułu – ile trwa makijaż permanentny oczu?

Jak wygląda zabieg?

Zabieg makijażu permanentnego oczu trwa około 2-3 godzin, w zależności od rodzaju ozdoby oraz od indywidualnych preferencji Klientki. Przed rozpoczęciem zabiegu, trzeba mieć na uwadze, że skóra powiek musi być w stanie bez uszkodzeń oraz nie powinna być podrażniona. W trakcie zabiegu, cienka igiełka wprowadza do skóry pigment w pożądanym kształcie i kolorze.

Jakie jest odczuwanie bólu?

Sam zabieg może być nieco bolesny, jednak jest to indywidualna kwestia każdej Klientki. Warto, aby przed zabiegiem nałożyć krem znieczulający, które pozwoli zminimalizować ból w czasie trwania zabiegu. Warto wspomnieć, że ból ma charakter łagodny i nie powinien przekraczać poziomu tolerancji osoby, która poddaje się zabiegowi.

Na ile kosmetyczka wykona makijaż permanentny?

Zawsze warto na początku poznać ofertę kosmetyczek oraz salonów kosmetycznych, które świadczą usługi w zakresie makijażu permanentnego. Ich doświadczenie, portfolio oraz opinie wcześniejszych klientek pozwolą na znalezienie najlepszego specjalisty, który wykona makijaż permanentny oczu na najwyższym poziomie. Cena takiego zabiegu wahają się między 500 a 1500 złotych, w zależność od obszaru oraz rodzaju pigmentu.

  Ile kosztuje makijaż w Douglasie?

Czy istnieją wymagania po zakończeniu zabiegu?

Zaleca się, aby po zakończeniu zabiegu przez okres kilku dni skóra nie była narażona na czynniki zewnętrzne takie jak słońce, zanieczyszczenia, pływanie w basenie oraz korzystanie z sauny. Ważne jest, aby w pierwszych dniach po zabiegu skóra nie była narażona na nadmierną utratę wilgoci, dlatego też należy unikać stosowania kosmetyków, które wysuszają skórę.

Czy trudno będzie się zmyć makijaż permanentny oczu?

Zmycie makijażu permanentnego oka nie jest trudne, chociaż trochę czasochłonne. W tym celu należy użyć oleju kokosowego lub rafinowanego oleju z pestek winogron. Przed nałożeniem oleju, można skorzystać z peelingu enzymatycznego, aby pozbyć się martwego naskórka. Warto podkreślić, że nie należy stosować peelingów mechanicznych, gdyż mogą one zniszczyć wykonywany makijaż permanentny.

Czy warto zdecydować się na makijaż permanentny oczu?

Makijaż permanentny oka pozwala oszczędzić czas, który trzeba poświęcać na codzienne aplikacje makijażu oraz pozwala uzyskać naturalny, ale jednocześnie efektowny wygląd oczu. To idealne rozwiązanie dla kobiet, które prowadzą aktywny tryb życia oraz nie chcą co dzień marnować swojego czasu na aplikację makijażu. Trzeba pamiętać, że nawet, gdy w okresie kilku lat pigment zblednie lub zmieni kolor, makijaż można odświeżyć lub usunąć, nie niszcząc przy tym skóry.

Podsumowanie

Decydując się na trwały makijaż, warto zwrócić uwagę na tego typu zabieg dla oczu. Określenie „permanentny” może być mylące, gdyż po pewnym czasie pigment może zblednąć, wymagać odświeżenia lub zmienić kolor. Zabieg jest stosunkowo bolesny, jednak znieczulenia oraz krótka sesja z pewnością zminimalizuje ból. Warto też zwrócić uwagę na opinię kosmetyczki, która nam taki makijaż wykona.