Interesujące rozwiązania płytkowe

przez |

W dzisiejszych czasach mamy o wiele więcej możliwości dzięki nowoczesnym płytkom. Możemy połączyć ze sobą powierzchnie matowe oraz błyszczące, co aktualnie jest bardzo modnym rozwiązaniem. Należy te dwie powierzchnie połączyć jednak w odpowiedni sposób. Jeśli ściany są wykończone materiałami błyszczącymi to dodatki powinny być matowe, i odwrotnie. Czarno-biały styl łazienkowy jest popularny dla stylów: High Tech, Vintage, Art. Deco, Classical. High Tech zapewnia bardzo wyraźne kształty geometryczne, kąty proste i linie. Obecność akcesoriów i dodatków nie jest tutaj czymś charakterystycznym. Używa się głownie szkło, metalu i płytek ceramicznych.

Antyczna łazienka

Styl Vintage jest w dzisiejszych czasach połączeniem nowoczesności oraz antyku. Przykładowo użycie w takich wnętrzach zabytkowych mebli czy lamp. Charakterystycznym dla tego stylu jest wykorzystanie starych mebli oraz nowoczesnych wykończeń i dodatków. Stosując różne techniki można uzyskać efekt kontrastu. Czarno-biała gama kolorystyczna nadaje się idealnie. Przykładowo można stworzyć czarno-białą ramkę i powiesić ją w łazience lub innym odpowiednim miejscu. Podkreśli to charakterystyczny styl pomieszczenia. Art Deco jest przeciwieństwem High Tech. Rzeźbione elementy, okrągłe kształty i dopracowane detale, a także pompatyczność, elegancja i monumentalność to charakterystyczne cechy dla tego stylu.

Klasyczny styl wnętrza oznacza piękno, prostotę i niekiedy również skomplikowane dodatki. Ściany ozdobione dużymi lustrami. W łazience wykorzystane płytki. Czarno-biała łazienka i odpowiednie niuanse. Dobierając elementy dekoracyjne do łazienki warto zwrócić uwagę na to, by były odporne na wilgoć. Czerń i biel może także podkreślać wady i detale na powierzchniach. Np. złuszczenie się farby, nierównomierny montaż, brud… Przeważająca czerń sprawi, że pomieszczenie stanie się ponure i depresyjne. Warto więc w odpowiednich proporcjach dobierać i zmieniać kolory.

Płytki na ścianach

Bardzo częstym materiałem wykończeniowym w łazienkach są płytki i panele. Nie ma problemów przy łączeniu obu tych materiałów przy nadaniu im różnych stref funkcjonalnych. Sprawdzą się także idealnie do rozdzielenia górnej i dolnej części ściany. Przykładowo góra może być z czarnych płytek, a pozostałe płytki będą białe. Warto również zastosować różne faktury płytek. Nie należy jednak zmieniać koloru i głównym kolorem powinna być biel. Czerń nada się do dużych pomieszczeń z wysokimi sufitami. .

  Problemy z oddychaniem

W niskiej i standardowej łazience odradza się wyboru czarnego sufitu, ponieważ spowoduje to przygnębiający efekt. Czarne sufity są zalecane do wysokich pomieszczeń, w których chcemy zredukować wysoki sufit. Do czarno-białego tła warto dobierać kolorowe dodatki. Na czarno-białym tle rewelacyjnie będą wyglądać pionowe ornamenty i inne dekoracje. Zapraszamy na stronę Grupy Mo po więcej ciekawych inspiracji: https://grupamo.pl/produkty/plytki-i-mozaika/