Jak wybrać odpowiednie łóżko drewniane dla dziecka?

przez |

W miarę jak dzieci rosną (a robią to bardzo szybko!), dodatkowe miejsce w pokoju staje się trudne do wydzielenia. Dlatego ważne jest, aby starannie rozważyć wybór mebli, które wygodnie możemy dopasować do wielkości pokoju  a także wymagań dziecka. Jednocześnie powinny być funkcjonalne zapewniając odpowiednie miejsce do spania, przechowywania, nauki czy zabawy.

Jeśli dziecko się wysypia a noce mijają spokojnie odwdzięcza się to dobrą formą, koncentracją a przede wszystkim wspaniałym nastrojem. Dlatego odpowiednie dopasowanie drewnianego łóżka dla dzieci będzie idealnym wyborem. Nic dziwnego, że odpowiednia ilość snu ma kluczowe znaczenie dla dorastających dzieci.

 

O czym warto wiedzieć przed zakupem łóżka drewnianego dla dzieci – poradnik przed zakupowy

Dzieci potrzebują pełnowymiarowego łóżka – ale nie takiego jak u dorosłych…

Jedną z rzeczy, która zaskakuje niektórych świeżo upieczonych rodziców, jest to, że łóżka dla dzieci są  duże  – tego samego rozmiaru co pełnowymiarowe łóżko pojedyncze dla osoby dorosłej lub łóżko podwójne. Oprócz miejsca na wszystkie swoje misie, dzieci potrzebują przestrzeni do rozwoju – a Ty nie chcesz wymieniać łóżka co kilka lat.

Łóżeczko dziecięce musi być odporne na podskakiwanie…

Dzieci podskakują na łóżkach. To fakt z życia, o którym wie każdy rodzic. Lubią też zapraszać swoje rodzeństwo, kuzynów i przyjaciół do skakania wspólnie z nimi na łóżku. Tak więc, w przeciwieństwie do zwykłego łóżka, łóżka dla dzieci muszą być bardzo trwałe. Zarazem zapewniając bezpieczeństwo podczas użytkowania.

  Złe samopoczucie w ciąży – jak sobie z nim radzić?

Łóżko dla dziecka musi być odporny na zarysowania

Dzieci mają niesamowitą zdolność do drapania, znakowania, odpryskiwania, rysowania i generalnie niszczenia lakierowanej powierzchni wszelkich mebli, do których się zbliżają. Jeśli więc chcesz, aby łóżko prezentowało się dłużej niż kilka tygodni zastanów się czy drewniane łóżko dla dziecka nie będzie najlepszym wyborem.

Dzieci  w łóżku potrzebują dużo miejsca do przechowywania

Jak na tak małych ludzi, dzieci gromadzą zadziwiającą ilość rzeczy. Zabawki, książki, własne dzieła sztuki, ubrania, buty, przybory szkolne… Niekiedy ilość rzeczy Naszego dziecka może nieco przytłaczać, dlatego naprawdę opłaca się pomyśleć o tym, jak łóżko może pomóc ci w ich przechowywaniu.

Na koniec nie zapomnij o magii! Dzieci spędzają w tym łóżku dużą część swojego dzieciństwa… I oczywiście nie jest to zwykłe łóżko. To sekretna jaskinia do czytania Harry’ego Pottera przy świetle pochodni; albo plac zabaw dla pluszowych misiów, albo statek rakietowy do eksploracji kosmosu.